Övre Norra Fågelhundsklubben

Resultat

2021

Ritsem

2020

Pirttivuopio 19/8
Domare : Tony Johansson
3 ÖKL ESH Skedoms Polarvide äg/för Mikael Selldahl


Torris 25/8
Domare : B-O Johansson
3 ÖKL PT Sjaunjamyrens Tina äg/för Pekka Mattsson


Dundret 5 – 6/9
Domare : Anders Gidlund
1 SKL CERT VP PT Rokkomborres B Luna äg Anna Mattsson för Jonatan Öhman

Domare : Robert Olausson
2 ÖKL ESH Giddes N Gangster äg/för Ola Backe

Domare : Thomas Lindberg
1 UKL HP EST Skraveldalens I Chili äg/för Håkan Engebro
1 ÖKL ESH Giddes N Gangster äg/för Ola Backe

Domare : Lasse Tano
1 UKL HP PT Dagertuns Kajsa äg/för Klas Dagertun
2 UKL IRSKT Zindy äg/för Harry Oscarsson
2 UKL PT Skeirutj Rusa äg/för Magnus Söderström
1 ÖKL VP EST Taavaätnos Fröken Lilla äg/för Laila Marakatt
2 ÖKL VP PT Sjaunjamyrens Tina äg/för Pekka Mattsson


Dundret 10/9
Domare : Lasse Tano
1 UKL HP EST Skraveldalens I Chili äg/för Håkan Engebro


Pirttivuopio 16/9
Domare : Peter Göransson
1 ÖKL PH Vetpoint´s Mink äg/för Lena Nordin-Partapouli
2 ÖKL VP IRSKT Ripfinnarens ZM Lycka äg/för Niclas Lindmark


Pirttivuopio 19 – 20/9
Domare : Robert Olausson
1 SKL PH Vetpoint´s Mink äg/för Lena Nordin-Partapouli

Domare : Roger Larsson
1 UKL IRSKT Giddesdotters B Ebba äg Kicki Gidlund för Anders Gidlund
1 UKL EST Orrlidens J Majken äg/för Astor Ejeklint
3 ÖKL VP ESH Tavaaätnos Willy Clay äg/för Tony Johansson

Domare : Peter Göransson
2 UKL IRSKT Giddesdotters B Ebba äg/för Kicki Gidlund
2 ÖKL PH Riptryffelns Gretzky äg/för Björn Antonsson


Dundret 18 – 19/10
Domare : Robert Olausson
1 SKL VP EST Vallarfjället’s B-Rihanna äg/för Isabella Marakatt
2 SKL IRSKT Giddesdotters Taiga äg/för Sofie Gidlund

Domare : Tony Johansson
2 UKL EST Orrlidens J Majken äg/för Astor Ejeklint
1 UKL HP IRSKT Giddesdotters B Ebba äg Kicki Gidlund för Anders Gidlund
3 UKL PT Fanby Ebira äg/för Sanne Johansson
2 ÖKL EST Tavaaätnos Fröken Lilla äg/för Laila Marakatt
1 ÖKL VP PH Vetpoint’s Lille Ulven äg Lena Gustavsson för B-O Johansson

Domare : B-O Johansson
1 ÖKL IRSKT Pantza Reds Dancingqueen äg/för Camilla Kjellberg
2 ÖKL EST Jaktstormens Col äg/för Dick Edin

Domare : Pekka Mattsson
1 ÖKL EST Vallarfjället’s C-Cola äg/för Laila Marakatt


2021

Ritsem 27 – 28/3
Domare : Lasse Tano
1 UKL ESH Jaktstormens Dio äg/för Marie Nordström
1 UKL HP ESH Jaktstormens Falcon äg/för Anders Lundberg

Domare : Peter Mattsson
2 ÖKL IRSKT Giddesdotters B Ebba äg/för Anders Gidlund

Domare : Ronny Andersson
1 UKL IRSKT Giddesdotters B Speja äg/för Fredrik Karlsson

Domare : Lasse Tano
1 UKL HP IRSKT Giddesdotters B Speja äg/för Fredrik Karlsson
1 UKL PT Sjaunjamyrens LZ Kawa äg Anna Mattsson för Jonatan Öhman
2 UKL PH Sjaunjamyrens LZ Hank the Tank äg/för Erik Emmoth

Domare : Ronny Andersson
1 UKL ESH Jaktstormens Dio äg Marie Nordström för Tobbe Ahnqvist
1 UKL IRSKT Giddesdotters B Ebba äg Anders Gidlund för Kicki Gidlund
3 ÖKL PH Venatios Valdemar äg/för Anita Kieri